Holiday World & Region World se konaly v Praze podevětadvacáté, Jeseníky nechyběly

Holiday World & Region World se konaly v Praze podevětadvacáté, Jeseníky nechyběly

19.02.2020 | Aktuality
Mezinárodní veletrhy cestovního ruchu a regionální turistiky Holiday World & Region World se konaly 13. až 16. února 2020 na výstavišti PVA EXPO PRAHA. Návštěvníky tentokrát veletrh překvapil intenzivnější propagací regionů.
Region World nabídl klenoty krajů České repub

Mezinárodní veletrhy cestovního ruchu a regionální turistiky Holiday World & Region World se konaly 13. až 16. února 2020 na výstavišti PVA EXPO PRAHA. Návštěvníky tentokrát veletrh překvapil intenzivnější propagací regionů. Region World nabídl klenoty krajů České republiky z pohledu pěší turistiky. Partnerským krajem pro rok 2020 se stal Jihočeský kraj. Ve spolupráci s Plzeňským krajem seznámil například se Zlatou stezkou s více než 600 kilometry cyklistických cest na území obou krajů i nově certifikovanou stezku podél Lužnice, kterou připravila turistická oblast Toulava. Jeseníky se prezentovaly na stánku Moravskoslezského kraje. Návštěvníkům se představovaly po všechny čtyři dny množstvím publikací, brožur, map, přitahovaly rovněž cyklostezkami a dalšími turistickými atrakcemi. Patří k nim nejen nádherná příroda s pestrou květenou a nejčistším vzduchem ve střední Evropě, desítky turistických i naučných stezek, ale také neobyčejné historické, technické, církevní a kulturní unikáty. Své zajímavosti nabídla města Krnov, Bruntál, Vrbno pod Pradědem a Rýmařov. Po celý veletrh lákal k moravskoslezskému stánku netradiční doprovodný program. Zájemci se na vlastní kůži přesvědčili třeba o tom, zda hoří ruka nebo zda se dá stříhat břidlice. Správné odpovědi na mnoho dalších neuvěřitelných pokusů získali od mladých chemiků ze Světa techniky Ostrava a také od odborníků z Krajiny břidlice.

Zájem o Jeseníky byl nemalý. Foto: Archiv EUR Praděd Při chytré zábavě mladých chemiků ze Světa techniky nechyběl ani učitel národů Komenský. Foto: Archiv EUR Praděd Stříhat břidlici si vyzkoušel náměstek hejtmana Jan Krkoška. Foto: Archiv MSK Stříhat břidlici si vyzkoušel náměstek moravskoslezského hejtmana Jan Krkoška. Foto: Archiv EUR Praděd  
Fotografie
Obrázek bez názvu