Hravé babí léto na Rýmařovsku podporuje podzimní sezonu

Hravé babí léto na Rýmařovsku podporuje podzimní sezonu

04.09.2019 | Aktuality
Pro zpestření podzimního pobytu v Jeseníkách připravil Euroregion Praděd společně s Informačním centrem Rýmařov, společností Turistické známky a dalšími partnery od 1. září 2019 hru Hravé babí léto na Rýmařovsku.
„Tento produkt je zaměřen především na podporu prod

Pro zpestření podzimního pobytu v Jeseníkách připravil Euroregion Praděd společně s Informačním centrem Rýmařov, společností Turistické známky a dalšími partnery od 1. září 2019 hru Hravé babí léto na Rýmařovsku. „Tento produkt je zaměřen především na podporu prodloužené sezony v září 2019 a cílovou skupinu seniorů, proto se hraje v každém týdnu od pondělí do pátku. Zúčastnit se však může pochopitelně každý zájemce. Jedná se o pilotní produkt, který bude v případě zájmu turistů podobně připraven a realizován i v jiných turistických lokalitách Jeseníků,“ říká výkonný manažer destinační společnosti Euroregionu Praděd Michal Blaško. Pravidla jsou jednoduchá. Kdo si od pondělí do pátku, nebo to stihne za jeden či dva dny, prohlédne aspoň pět ze sedmi nabízených atraktivit a svoji návštěvu doloží v rýmařovském informačním centru vstupenkou nebo selfíčkem, odnese si zdarma originální turistickou známku se zobrazením zámku v Janovicích a s QR kódem. „Bude-li mít sebou chytrý telefon, má šanci hned po přečtení QR kódu získat malou prémii od Muzea Rýmařov. A pokud bude mít štěstí a vybere si výherní známku, čeká ho odměna od některého z partnerů Euroregionu Praděd," dodává Michal Blaško. Ani v případě, pokud účastníci hry vhodný přístroj na rozluštění QR kódu mít nebudou, o nic nepřijdou. Sice nezískají suvenýr na památku, ale pokud si QR kód načtou doma a zjistí, že skrývá pobyt v některém hotelu, penzionu, apartmánech či kempu, pak se o něj musí přihlásit do prosince 2019.

rymarovsko

K vybraným cílům patří Muzeum Rýmařov v někdejším Springerově měšťanském domě. Skrývá nálezy od doby kamenné, bronzové a železné až do nedaleké současnosti. Lákavým místem je Pradědova galerie v Jiříkově, kde vytvořil umělecký řezbář Jiří Halouzka přes 450 vyřezávaných plastik - zvířata v životní velikosti, ale také pohádkové bytosti či celý betlém. O historii textilnictví se návštěvníci nejvíce dozví v objektu firmy Hedva Český Brokát v Rýmařově. Letos přibyla nová expozice s názvem Jak vzniká tkanina. Prostor, kde po roce 1910 začínaly vznikat vyhlášené brokáty, zaplnily původní textilní stroje z 50. až 70. let 20. století, na nichž se skutečně v Rýmařově látky vyráběly. K cílům patří i nejhodnotnější historická památka v Rýmařově barokní kaple V Lipkách. Udivuje hned z několika důvodů – architektonickým řešením, svým umístěním i bohatou vnitřní výzdobou.

Kaple v Lipkách. Foto: MTA

Minout určitě nelze půvabný renesanční zámek v Janovicích u Rýmařova s výstavou Národního památkového ústavu (NPÚ) s názvem Svět janovických Harrachů. Zámek obydleli také skřítci, čarodějnice, bludičky a další pohádkové bytosti Melyny Ciosové. Vyzkoušet si různá řemesla mohou zájemci v Nedělní škole řemesel ve Stránském. V muzeu Turistických známek v Janovicích turisté zjistí, že svou známku mají nejen hrady, zámky, přírodní i technické památky, historická města, ale také hřebeny hor, toky splavných řek, zpřístupněné jeskyně nebo zoologické zahrady. Odměnami jsou víkendový pobyt s polopenzí a neomezeným vstupem do wellness pro 2 osoby v Hotelu Slunce *** v Rýmařově, pobyt pro 2 osoby s možností vyzkoušení tradiční ruční výroby v Nedělní škole řemesel ve Stránském (od března 2020), víkendový pobyt ve čtyřlůžkovém apartmánu Penzionu Vincent *** nebo ve čtyřlůžkovém apartmánu Penzionu Mia ***, oba v Dolní Moravici, a víkendový pobyt pro 2 osoby v ubytovacím zařízení Kempu Indiana v Janovicích. Podrobnější informace o hře jsou zde. (MTA)

Fotografie
Apartman Masaryk