Do hudby se zaposlouchejte pod širým nebem

Do hudby se zaposlouchejte pod širým nebem

05.08.2019 | Aktuality
Něžné šansony s francouzskými i českými texty představí v pátek 9. srpna 2019 písničkářka Ira Mimosa na dvorku za kavárnou Ennea v Jeseníku. Mnozí jeseničtí posluchači tuto hudebnici důvěrně znají, protože koncertovat v této kavárně bude již potřetí. Ira Mimosa je pra?

Něžné šansony s francouzskými i českými texty představí v pátek 9. srpna 2019 písničkářka Ira Mimosa na dvorku za kavárnou Ennea v Jeseníku. Mnozí jeseničtí posluchači tuto hudebnici důvěrně znají, protože koncertovat v této kavárně bude již potřetí. Ira Mimosa je pražská zpěvačka, kytaristka, autorka hudby a textů. Nejčastěji vystupuje jen s kytarou, ale ráda hraje s melodikou, zvonkohrou, kalimbou či nejrůznějšími perkusními nástroji. Koncert se uskuteční od 19.30 hodin. Předprodej vstupenek je v kavárně Ennea.

V zahradě Katovny v Jeseníku v pátek 9. srpna 2019 od 19 hodin zazní průřez tvorbou světové hvězdy Erica Claptona. Hraje a zpívá srbsko-chorvatský bluesový muzikant a interpret Mario Šeparovič. Šeparovičův hlasový i herní projev je velmi autentický ve srovnání s originálem, a také proto se mu někdy přezdívá ostravský Clapton. Zazní nejznámější Claptonovy písně Layla, Bad Love, Running on Faith, Alberta, Tears in Haven, Lay Down Selly a mnoho dalších.