Euroregion Praděd letos nabídne turistům s elektrokoly cyklovýlety po obou stranách hranice

Euroregion Praděd letos nabídne turistům s elektrokoly cyklovýlety po obou stranách hranice

24.04.2019 | Aktuality
Workshop zaměřený na spolupráci při tvorbě turistické nabídky v rámci druhé etapy mikroprojektu Česko-polský destinační management se konal v 8. dubna 2019 ve Wellnes hotelu Villa Regenhart v Jeseníku.
Přítomné přivítal ředitel české části Euroregionu (EUR) Praděd Zdeněk

Workshop zaměřený na spolupráci při tvorbě turistické nabídky v rámci druhé etapy mikroprojektu Česko-polský destinační management se konal v 8. dubna 2019 ve Wellnes hotelu Villa Regenhart v Jeseníku. Přítomné přivítal ředitel české části Euroregionu (EUR) Praděd Zdeněk Jarmar, který stručně představil činnost euroregionu. Vyjádřil přesvědčení, že druhá etapa mikroprojektu, která je zaměřena na tvorbu společné produktové nabídky s důrazem na propagaci na polské i české straně, přinese rozšíření spolupráce a zároveň přispěje k obohacení turistické nabídky na obou stranách hranice. „Dobré je, že můžeme využívat vytvořené partnerské sítě, navazovat na existující nabídku a tu dále rozšiřovat a více ji provázat společnými aktivitami,“ podotkl Arnold Hindera z polské části EUR Praděd.

Účastníky přivítal Zdeněk Jarmar. Foto: Archiv EUR Praděd Účastníci workshopu jednali v Jeseníku. Foto: Archiv EUR Praděd

Příprava mikroprojektu Česko-polský destinační management začala v roce 2017. Od té doby se pravidelně setkávají partneři z veřejného i soukromého sektoru a pracují na vytvoření společné česko-polské nabídky pro turisty a jednodenní návštěvníky. Jedná se především o cyklotrasy e-bike friendly, tedy přátelské pro cykloturisty s elektrokoly, společnou hru směrující návštěvníky za atraktivitami českého a polského příhraničí, společný slevový voucher Euroregionu Praděd pro klienty partnerských cestovních kanceláří či zážitkový žeton Euroregionu Praděd nabízející exkluzivní návštěvy manufaktur. Jednou z připravovaných aktivit v roce 2019 jsou právě česko-polské cyklotrasy e-bike friendly, které vedou přírodními atraktivitami a jsou na nich rovněž kulturní, historické a další zajímavosti. „Tuto letní sezonu mohou cykloturisté využívat dvě cyklotrasy. Ta po Niském knížectví je delší, měří přes osmdesát kilometrů, a pokud si milovníci cykloturistiky budou chtít užít všechny atraktivity, budou na její absolvování potřebovat minimálně dva dny. Druhá Prudnicko-Zlatohorská cyklotrasa je spíš jednodenní. Prodloužena však bude až na zámek Moszna,“ uvedl výkonný manažer destinační společnosti Euroregion Praděd Michal Blaško.

Cyklotrasy představil Michal Blaško. Foto: Archiv EUR Praděd Cyklotrasy e-bike friendly představil Michal Blaško. Foto: Archiv EUR Praděd

Představil rovněž návrh nového loga cyklotras e-bike friendly i prezentaci cyklotras na turistickém portálu české části Euroregionu Praděd Rodinné Jeseníky, kde jsou cyklotrasy popsány. Zájemci zde najdou délku a profil cyklotrasy, mapu s odkazem na detaily, atraktivity, možnosti půjčení elektrokol, nabíjecí místa, cykloservis a samozřejmě také občerstvení. V budoucnu by měla vzniknou další cyklotrasa, která by vedla po hradech a zámcích česko-polského pohraničí. Cyklistické výlety by letos měly být zatraktivněny hrou pro návštěvníky o hodnotné ceny s využitím turistických známek. (MTA)

Fotografie
Obrázek bez názvu
Obrázek bez názvu