Stánek Moravskoslezského kraje byl na Slovakiatouru nejkreativnějším

Stánek Moravskoslezského kraje byl na Slovakiatouru nejkreativnějším

01.02.2019 | Aktuality
Moravskoslezský kraj od 24. až do 27. ledna 2019 představil své atraktivity na jednom z největších veletrhů cestovního ruchu ve střední Evropě ITF Slovakiatour v Bratislavě. Už pošesté byl zároveň zahraničním partnerem veletrhu.
Organizátoři impozantní veletržní stánek, z

Moravskoslezský kraj od 24. až do 27. ledna 2019 představil své atraktivity na jednom z největších veletrhů cestovního ruchu ve střední Evropě ITF Slovakiatour v Bratislavě. Už pošesté byl zároveň zahraničním partnerem veletrhu. Organizátoři impozantní veletržní stánek, zhotovený z přírodních materiálů obohacených o kov, ocenili jako nejkreativnější. Pásku při jeho otevření slavnostně přestřihli velvyslanec České republiky na Slovensku Tomáš Tuhý, ředitel veletrhu Ernest Nagy a náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Jan Krkoška.

Stánek Moravskoslezského kraje byl na výstavišti největší. Foto: Archiv EUR Praděd

„Moravskoslezský kraj má velký turistický potenciál. Věřím, že účast na veletrzích cestovního ruchu upozorňuje na naše regionální dědictví a láká k návštěvě technických, přírodních i historických atraktivit. Moravskoslezský kraj mění image a cesty k nám začínají být trendy. Těší mě výrazný nárůst návštěvnosti, který se oproti minulému roku drží kolem deseti procent. Největší počet zahraničních návštěvníků je ze Slovenska, i proto je účast našeho kraje na mezinárodním veletrhu cestovního ruchu ITF Slovakiatour dlouholetou tradicí,“ řekl Jan Krkoška.

Slovakiatour3 Úspěch sklidilo vystoupení Valašského vojvody. Foto: Archiv EUR Praděd

Návštěvníci zde získali nejen informace a propagační materiály o jednotlivých turistických oblastech od Beskyd, Jeseníků až po Ostravsko, Opavské Slezsko a Poodří, ale ochutnali rovněž regionální speciality. Sušenky krnovské firmy 1. Jinačí, klobásky Kolomý ze Starého Města u Bruntálu nebo škvarkové sušenky z Vrbna pod Pradědem hostům velmi chutnaly. Zájem pak byl o průvodce, vícejazyčné mapy i drobné propagační předměty. Mnozí se zajímali nejen o krásy nejvyšší hory Jeseníků Pradědu, ale také o horské lázně Karlova Studánka s nejčistějším ovzduším či přehradu Slezskou Hartu obklopenou nejmladšími českými sopkami. Obrovský úspěch sklidil za své umění Soubor lidových písní a tanců Valašský Vojvoda z Kozlovic. Pozornost přitahoval motocykl JAWA 350 OHV z roku 1938, kterého jsou na světě pouhé tři kusy. Součástí čtyřdenního veletrhu byla výstava Myslivost a volný čas a novinka Rybářství a volný čas. Na ploše 36 000 metrů čtverečních se představilo 350 vystavovatelů z 25 zemí. Během čtyř dnů si pro inspiraci na tuzemskou i zahraniční dovolenou přišlo přes sedm tisíc návštěvníků. Příští 26. ročník tohoto veletrhu se uskuteční 23. až 26. ledna 2020.

Exponátem, který přitahoval pozornost, byla Jawa. Foto: Archiv MSK
Fotografie
Kavárna Moses