Za poznáním česko-polského pohraničí

Za poznáním česko-polského pohraničí

24.10.2018 | Aktuality
Víte, že nejstarší památkou Prudniku je Vokova věž, pozůstatek středověkého hradu, jež byl postaven ve druhé polovině 13. století Petrem Vokem z rodu Rožmberků? Těch českých stop v polském příhraničí najdete mnoho. Vždyť historie území po obou stranách státní hranice

Víte, že nejstarší památkou Prudniku je Vokova věž, pozůstatek středověkého hradu, jež byl postaven ve druhé polovině 13. století Petrem Vokem z rodu Rožmberků? Těch českých stop v polském příhraničí najdete mnoho. Vždyť historie území po obou stranách státní hranice se často prolínala, aby se zase vzdálila. Poznat ji, a s ní i naše polské sousedy, určitě stojí za to. Sjezdovky, nádherné výhledy do kraje i zajímavá architektura láká zase polské turisty. Pozvat návštěvníky na výpravy za zajímavými turistickými cíli a aktivitami chce český a polský destinační management Euroregionu Praděd. Ochutnat aspoň malou nabídku mohli novináři i zástupci cestovních kancelářích během podzimní studijní cesty. A já věřím, že už v příští turistické sezoně si vyjedu třeba po nově vytvořené cyklotrase pro elektrokola. Už se těším na vyhlášené polské houbové či jiné pirohy. Polským turistům u nás zase chutná kofola a dospělým pochopitelně české pivo! (Foto: MTA)

Penzion Na palubě v Mikulovicích leží přímo na hranici. Penzion Na palubě v Mikulovicích leží přímo na hranici. O nástrojích ve Skilandu v Ostružné zajímavě vypráví Sylva Janhubová. O nástrojích ve Skilandu v Ostružné zajímavě vypráví Sylva Janhubová. viola_muzeum Muzeum v Prudniku sídlí ve starých hradbách. Kostel na Hoře svaté Anny přitahuje mnoho poutníků. Kostel na Hoře svaté Anny přitahuje mnoho poutníků.

Fotografie
CaffeBar Lucerna
CaffeBar Lucerna
Editin pramen
Nabíjecí stanice - Šumperk