Za uměním do Rýmařova

Za uměním do Rýmařova

03.07.2018 | Aktuality
Výstava Květy a kytice v lidovém a naivním umění a v díle Marie Kodovské v Galeii Octopus v Rýmařově vznikla ve spolupráci Městského muzea Rýmařov a Galerie Marie Kodovské s Muzeem Wsi Opolskiej w Opole. Různorodé artefakty a díla vytvořili lidoví a naivní umělci nejen z Pols

Výstava Květy a kytice v lidovém a naivním umění a v díle Marie Kodovské v Galeii Octopus v Rýmařově vznikla ve spolupráci Městského muzea Rýmařov a Galerie Marie Kodovské s Muzeem Wsi Opolskiej w Opole. Různorodé artefakty a díla vytvořili lidoví a naivní umělci nejen z Polska. Výstavu doplňuje soubor kreseb, maleb a koláží rýmařovské art brut malířky a básnířky Marie Kodovské. Katalog je k dostání v Informačním centru při Městském muzeu Rýmařov. Výstava potrvá do 29. července 2018.

Galerie Pranýř přibližuje významnou osobnost rakousko-uherské šlechtičny, spisovatelky, žijící na Moravě Marie von Ebner-Eschenbach, která byla nominovaná na Nobelu cenu za literaturu. Výstavu zapůjčil spolek Respekt a tolerance. Také janovický zámek nabízí řadu výstav, například zámeckou expozici výtvarných prací ZUŠ Rýmařov, škol a školek Rýmařovska, fotografie Davida Macháče Zahrádkáři a Petra Šimčíka Zákaz vstupu.