Postřehy z Krnova a okolí – tipy na zajímavé výlety v nové turistické sezoně

Postřehy z Krnova a okolí – tipy na zajímavé výlety v nové turistické sezoně

22.05.2018 | Aktuality
Turistické informační centrum v Krnově zájemcům půjčuje v letošní sezoně sedm elektrokol, šest koloběžek, deset párů trekových holí a pět audioprůvodců ve třech jazykových mutacích – češtině, polštině a angličtině. A také sadu šachových figurek. Oblíbené hře

Turistické informační centrum v Krnově zájemcům půjčuje v letošní sezoně sedm elektrokol, šest koloběžek, deset párů trekových holí a pět audioprůvodců ve třech jazykových mutacích – češtině, polštině a angličtině. A také sadu šachových figurek. Oblíbené hře se můžete oddat  u památníku Leopolda Bauera v Hobzíkově ulici, kde se nachází šachový stůl.

Pozorujete-li rádi město z ptačí perspektivy, jste zváni k prohlídce radniční věže každou středu v 10 a 14 hodin, v sobotu ve 14  a v neděli v 9 hodin. Nádherné rozhledy nejen na Jeseníky, ale i do sousedního Polska, nabízí dvacet devět metrů vysoká cvilínská rozhledna v poutním areálu kousek od kostela Panny Marie Sedmibolestné. Tato barokní perla byla letos uznána za národní kulturní památku.

Rozhleden je na Krnovsku více. Za návštěvu rozhodně stojí dominanta Hanse Kudlicha v obci Úvalno. Zatímco v květnu, červnu a září je přístupna „jen“ o víkendech, o prázdninách ji lze navštívit denně. Přijmete-li pozvání do Úvalna, dopřejte si více času na jeho prohlídku. Lákavé je například zrcadlové bludiště na Rychtě, kozí farma Šťastné kozy nebo Plovárna na výsluní.

Těch pozvánek k prožití volného dne, víkendu nebo třeba i týdenní dovolené na Krnovsku je celá řada. Kdo má zájem se s tímto regionem blíže seznámit, doporučuji přečtení nového čísla Turistických novin, které v minulých dnech vydalo město Krnov. Najdete zde spoustu tipů na výlety, zajímavosti a kalendář akci z celého Krnovska.

Turistické noviny si můžete přečíst zde nebo si je v tištěné podobě vyzvednout v TIC Krnov na Hlavním náměstí.

Titulní strana Turistických novin.