Euroregion Praděd představil Jeseníky na veletrhu HOLIDAY WORLD 2018

Euroregion Praděd představil Jeseníky na veletrhu HOLIDAY WORLD 2018

27.02.2018 | Aktuality
Zájem o cestování a turistiku se v Moravskoslezském kraji nadále úspěšně rozvíjí. Jen za poslední rok se zvýšil o deset procent. Vloni zavítalo na severní Moravu, do Slezska, Jeseníků a Beskyd bezmála devět set tisíc návštěvníků. Není divu, že se měl MSK na nedávném

Zájem o cestování a turistiku se v Moravskoslezském kraji nadále úspěšně rozvíjí. Jen za poslední rok se zvýšil o deset procent. Vloni zavítalo na severní Moravu, do Slezska, Jeseníků a Beskyd bezmála devět set tisíc návštěvníků. Není divu, že se měl MSK na nedávném 27. ročníku veletrhu cestovního ruchu HOLIDAY WORLD v Praze (15. - 18. února 2018) čím pochlubit.

Druhé největší přehlídky cestovních možností v Evropě se zúčastnilo 642 vystavovatelů ze šestačtyřiceti zemí. Zhlédlo ji bezmála třicet tisíc návštěvníků a sedm tisíc specializovaných odborníků. Letošní partnerskou zemí se stalo Slovensko, a to na počest stého výročí vzniku Československa a pětadvacetileté existence samostatných republik. Svou vstřícnou tvář zalitou sluníčkem a vlídným časem dovolených nabídly zájemcům téměř všechny kraje ČR. Nechyběl mezi nimi ani Moravskoslezský kraj. Ten předvedl na veletrhu vše nejlepší, co lze při jeho návštěvě objevovat a poznávat.  

K atmosféře čtyřdenního cestovatelského festivalu nabitého kulturními a zážitkovými pořady, soutěžemi, folklórními i pohádkovými vystoupeními se vyjádřil náměstek hejtmana MSK Jan Krkoška: Díky svému prvorepublikovému ladění za doprovodu hudby typické pro tuto dobu se návštěvníci přenesli o sto let zpátky a alespoň na chvíli zažili atmosféru, kterou známe například z filmů pro pamětníky nebo dobových fotografií.“

Stánek Moravskoslezského kraje připravil pro své zájemce o příjemné prožití dovolené přitažlivé propagační materiály. Například mapy zaměřené na pěší turistiku a cykloturistiku. Nově se objevily brožury „Technické atraktivity v Moravskoslezském kraji“ a „Sport a relax v Moravsko­slezském kraji“. Zaslouženou pozornost vyvolala společná publikace čtyř moravských regionů „Zažij Moravu!“, která nabízí nejznámější tamní atraktivity. Rozmanitý, moderní kraj Moravy a Slezska prezentoval na veletrhu HOLIDAY WORLD 2018 svou přívětivou podobu, která láká stále více cestovatelů a turistů k poznávacím pobytům. „Doby, kdy se na severní Moravu a Slezsko pohlíželo jako na nevlídný kout republiky, kde se jen maká a není žádná zábava, jsou tytam. Jsem rád, že se z Moravskoslezského kraje stalo atraktivní místo, které má návštěvníkům co nabídnout,“ uvedl hejtman kraje Ivo Vondrák.

Součástí výstavního stánku Moravskoslezského kraje se již tradičně stala pestrá nabídka Euroregionu Praděd, který v ní soustředil to nejlepší z krás a darů nezaměnitelných hornatých Jeseníků, výsledků řemeslné a umělecké dovednosti talentovaných lidí. I v Praze přesvědčil veletržní návštěvníky, že stojí zato vzít do rukou mapu s průvodcem a vyrazit na lyžích, pěšky nebo na (elektro)kole do půvabných a dosud neprobádaných jesenických míst, která pečlivě střeží zhmotnělé bohatství našich předků, půvabné pamětihodnosti, nepřehlédnutelné historické objekty, zámky, hrady, lázně, lákavé církevní či novodobé stavby…

Podle slov Michala Blaška, výkonného manažera destinačního managementu Euroregionu Praděd, se za pultem „Jeseníky“ střídaly členky týmu Euroregionu Praděd za Krnovsko, Bruntálsko a Rýmařovsko. Společně zajišťovaly nejen propagaci souhrnné nabídky Jeseníků, ale také propagaci všech spádových území Euroregionu Praděd včetně prospektového servisu členům Regionálního fóra cestovního ruchu.

„Návštěvníci naší expozice se nejčastěji zajímali o cyklo-turistické mapy. Oceňovali všechny námi nabízené propagační brožury s kompletními informacemi. Mě osobně nejvíce zaujaly doprovodné akce k stému výročí první republiky a borůvkové hody v Malé Morávce…“ vzkazuje Adéla Chylíková z Městského informačního centra v Bruntále, členka týmu ERP na veletrhu HOLIDAY WORLD  2018.

Další z řady festivalů cestovního ruchu Dovolená a region, Lázeňství se uskuteční od 2. do 4. března 2018 na Výstavišti Černá louka v Ostravě.

Tiskovou zprávu připravila: Moravská tisková agentura, 27. února 2018. Foto: Jan Černý.