Olympijský festival v Jeseníkách začíná

Olympijský festival v Jeseníkách začíná

09.02.2018 | Aktuality
Dnes začíná v jihokorejském Pchjongčchangu olympiáda a mnozí milovníci zimních sportů ji budou sledovat v Jeseníkách. V některých regionech České republiky  mají děti prázdniny a řada z nich přijela se svými rodiči a prarodiči užít si zimních radovánek do jesenickýc

Dnes začíná v jihokorejském Pchjongčchangu olympiáda a mnozí milovníci zimních sportů ji budou sledovat v Jeseníkách. V některých regionech České republiky  mají děti prázdniny a řada z nich přijela se svými rodiči a prarodiči užít si zimních radovánek do jesenických hor. Rekreanti v Malé Morávce a Karlově pod Pradědem se navíc mohou zúčastnit Olympijského festivalu. Resort Kopřivná a Ski Aréna Karlov patří mezi destinace, kde se pod záštitou Českého olympijského výboru a Moravskoslezského kraje Olympijský festival koná. Organizátoři z Jeseníků připravili pro své návštěvníky vedle sportovní nabídky také koncerty hudebních skupin a doprovodný program pro děti. Samozřejmostí bude i fan zóna s velkoplošnou televizí. Na co všechno se můžete těšit, o tom si můžete přečíst v naší zážitkové rubrice.

Festivalový pendl posílí dopravu do skiareálů Během olympiády jezdí přes den ve dvouhodinových intervalech z Krnova do Vrbna pod Pradědem mimořádný vlak, na který naváže bezplatná autobusová doprava. Ta bude pendlovat kyvadlově mezi Vrbnem pod Pradědem a Karlovem v pravidelných intervalech každou hodinu, v sobotu a neděli po 30 minutách. Jízdní řád najdete zde.

Milovníky zimních sportů přepraví mimořádným olympijským vlakem v sobotu 24. února na trase Ostrava - Opava - Krnov - Bruntál - Malá Morávka Slezský železniční spolek. V Malé Morávce pak cestující mohou využít přípojnou autobusovou linku na festivalový víkendový program ve Ski Aréně Karlov.

Zimní radovánky v areálu Resortu Kopřivná. Foto: Archiv Resortu Kopřivná