Výhodné pobyty pro seniory v hájence Na Volárně

Výhodné pobyty pro seniory v hájence Na Volárně

17.01.2018 | Aktuality
O sympatických seniorkách Anně Hladíkové a Zuzaně Kunzfeldové z hájenky Na Volárně jsem už nedávno psala. Tyto ženy si získají každého návštěvníka svým vlídným a vstřícným přijetím. Anny Hladíkové, majitelky hájenky u Slezské Harty, jsem se zeptala, co plánují na
O sympatických seniorkách Anně Hladíkové a Zuzaně Kunzfeldové z hájenky Na Volárně jsem už nedávno psala. Tyto ženy si získají každého návštěvníka svým vlídným a vstřícným přijetím. Anny Hladíkové, majitelky hájenky u Slezské Harty, jsem se zeptala, co plánují na letošní rok.

Hosty ubytováváte ve stylových útulných pokojích celoročně?

Ano, lidé naši rekonstruovanou hájenku z 19. století využívají pro rodinnou dovolenou, setkání s přáteli, oslavu, svatbu apod. Nacházíme se v klidné rekreační oblasti, v nádherné přírodě, zhruba tři kilometry západně od Roudna  a  dva kilometry od přehrady Slezská Harta.

Pro rok 2018 jsme připravili cenově výhodné prodloužené víkendové pobyty pro seniory. Na programu bude pěší turistika, cvičení, pro zájemce i ruční práce, večerní posezení u starého gramofonu a další zábava. Cena 2 690 korun zahrnuje tři noclehy včetně plné penze a odměny pro lektory. Podmínkou je zájem minimálně 12 osob. A o jaké termíny jde? Nechť si je senioři zapíší do svých kalendářů: 15. – 18. březen, 26. - 29. duben, 24. -27. květen, 7. – 10. červen, 20. – 23. září, 11. – 14. říjen.

K oblíbeným programům na vaší hájence už tradičně patří Retro MDŽ. Kdy se uskuteční letos?

V sobotu 10. března. Začínáme ve 14 hodin. Máme již připraven báječný program a také menu: obložený chlebíček, řízek s bramborovým salátem a kávu s moučníkem. To vše za 125 korun.

Jaké překvapení chystáte pro další měsíce?

Ve dnech 13. až 15. dubna pořádáme víkendový kurz šití pod vedením Mileny Novákové. Budeme vytvářet různá zvířátka. Součástí programu je i cvičení, pěší turistika a beseda o kosmetice.

Má dlouholetá kamarádka a spolupracovnice Zuzana Kunzfeldová je skvělá kuchařka. Společně s Marií Klegovou, která peče výborné cukrářské speciality, pořádají pro všechny zájemce ve dnech 11. až 13. května víkendové vaření a pečení.

Jarmak řemesel připravujeme na 9. června od 10 hodin. V tuto chvíli máme závazně přihlášeno už patnáct vystavovatelů. Součástí programu je jarmareční kuchyně. K tanci a poslechu zahraje country kapela z Břidličné a bohatou nabídku her a skákadel připravujeme pro děti.

Na přednášku o Etiopii jsme pozvali Pavla Nováka. Setkání s tímto dobrodruhem a cestovatelem se stane součástí víkendové akce od 7. do 9. září. Cyklisté ať si přivezou i kola, chystáme totiž výlet kolem přehrady. Cvičit budeme s lektorkou a za příznivého počasí zorganizujeme plavecké závody na Volárně. Večer si posedíme u táboráku s kytarou.

Ve dnech 26. až 28. října uskutečníme víkend s vařením vánočních specialit a pečením perníčků. Rovněž protáhneme tělo s cvičitelkou a popovídáme si o kosmetice.

Poslední letošní akcí na Volárně bude ve dnech 10. a 11. listopadu Svatomartinská husa. Pochutnáme si na specialitách a při sklence dobrého vína ze slováckých sklepů si příjemně popovídáme.

Anna Hladíková obsluhuje zákazníky. Foto: Stanislav Juga Zuzana Kunzfeldová je skvělá kuchařka. Foto: Stanislav Juga
Fotografie
Obrázek bez názvu