Podzimní study tour s podporou venkovské turistiky

Podzimní study tour s podporou venkovské turistiky

14.11.2017 | Aktuality
Euroregion Praděd pokračuje v pořádání pracovních setkání delegátů partnerských cestovních kanceláří a novinářů při poznávání rekreačních novinek v nabídce Jeseníků. Ve čtvrtek 9. listopadu 2017 vyrazili pozvaní zástupci CK Atis Bruntál (Markéta Křížková a Hana

Euroregion Praděd pokračuje v pořádání pracovních setkání delegátů partnerských cestovních kanceláří a novinářů při poznávání rekreačních novinek v nabídce Jeseníků. Ve čtvrtek 9. listopadu 2017 vyrazili pozvaní zástupci CK Atis Bruntál (Markéta Křížková a Hana Tomčíková) a DCK Rekrea Ostrava (Ivana Rybiářová a Dalibor Rybiář) společně s novináři Moravské tiskové agentury a redakce Náš domov, v rámci podzimní study tour, na Bruntálsko. Do podmanivého okolí přehradní nádrže Slezská Harta.

Unikátní Mlýnský náhon v Bruntálu

První zastávka patřila Městskému informačnímu centru Bruntál, kde přivítala přítomné jeho pracovnice Adéla Chylíková. Poté následovala prohlídka některých pamětihodností města, kterou zasvěceně komentoval předseda Klubu Za starý Bruntál Pavel Rapušák. Ve svém výkladu se soustředil na nejdůležitější památky, významné místní domy a stavby. Velkou pozornost věnoval unikátnímu Mlýnskému náhonu, který se nachází na místě staré vodní elektrárny, v ulici Komenského. O jeho záchranu se postaral právě Klub Za starý Bruntál. Pavel Rapušák seznámil zástupce cestovních kanceláří a novináře s jednotlivými exponáty a se zachovalou historickou dokumentací. Zdůraznil, že takových muzeí není u nás mnoho. Proto bylo včleněno do evropské sítě obdobných zařízení.

BRUNTÁL - je město bohaté na významné kulturní a historické památky. Patří k nim unikátní Mlýnský náhon, o jehož záchranu se zasloužil Klub Za starý Bruntál. Foto Stanislav Juga. BRUNTÁL - je město bohaté na významné kulturní a historické památky. Patří k nim unikátní Mlýnský náhon, o jehož záchranu se zasloužil Klub Za starý Bruntál. Foto Stanislav Juga.

Moderní bezbariérové ubytování s výtahem

Další zastávkou studijní cesty se stala do podzimní nálady zahalená přehrada Slezská Harta její blízké okolí. Výkonný manažer destinačního managementu Euroregionu Praděd Michal Blaško zprostředkoval návštěvu moderně a stylově zrekonstruovaného původního statku - Centra Slezská Harta, v jižní části obce Razová. Jeho vedoucí Radomír Caletka nejdříve představil přítomným přilehlou naučnou stezku zaměřenou na výsadbu a pěstování ovocných stromů. Ubytovací a stravovací prostory Centra Slezská Harta dnes reprezentují špičkové bezbariérové zařízení s výtahem a dvanácti stylově zařízenými pokoji. K nim dále patří útulná restaurace, krb s možností grilování, wellness s oblíbenou finskou saunou, vířivou vanou a vzduchovou perličkovou lázní. Přirozenou součástí objektu je školicí konferenční místnost s možností připojení k internetu, ale i menší salonek určený k soukromým pracovním schůzkám. Pro zástupce cestovních kanceláří je osobní poznání moderního areálu důležité při sjednávání smluv se zájemci o dovolenou nebo krátkodobý pobyt v Jeseníkách. V dohledné době se počítá s jeho certifikací kvality Svazem venkovské turistiky.

CENTRUM SLEZSKÁ HARTA - nabízí kvalitní zázemí pro školení, vzdělávací akce a zejména individuální a skupinovou rekreaci. Foto Stanislav Juga. CENTRUM SLEZSKÁ HARTA - nabízí kvalitní zázemí pro školení, vzdělávací akce a zejména individuální a skupinovou rekreaci. Foto Stanislav Juga.

Na Volárně - tam se dobře daří a vaří

Volárna, část obce Roudno, je malá rekreační vesnička. Účastníci podzimní studijní cesty v ní navštívili novotou zářící Hájenku Na Volárně. Paní „domácí“ Anna Hladíková, její majitelka, je ochotně provedla komfortně a stylově vybavenými pokoji s celkovou kapacitou pro patnáct osob. V původních sklepních prostorech zbudovali příjemný sklípek s bohatou nabídkou chutných vín. V bývalé stodole se dnes nachází přívětivé posezení, s výčepním barem a lákavou kuchyní, v níž kraluje při přípravě gastronomických lahůdek Zuzana Kunzfeldová. Výzdoba interiérů dýchá na své hosty svátečností, drobnými uměleckými předměty, působivými obrázky nebo půvabnými keramickými maličkostmi. Člověk se zde cítí opravdu jako doma, a to je pro cestovní ruch podpůrná „přidaná hodnota“, která dnes proměňuje venkovskou turistiku v přitažlivou nabídku rekreace a spokojeného odpočinku. „Právě o takovou podobu pobytu v Jeseníkách mají naši klienti stále větší zájem,“ shodují se zástupci cestovních kanceláří. „Návštěvníky Jeseníků čeká vlídné a vstřícné prostředí. Pohodlí a klid. Nápadité služby. Domácí kuchyně a nekonečné poznávání malebného okolí.“

HÁJENKA NA VOLÁRNĚ - nachází se v klidné rekreační oblasti Volárna, nedaleko obce Roudno, sotva dva kilometry od přehradní nádrže Slezská Harta. Foto Stanislav Juga.

Zástupci bruntálské a ostravské cestovní kanceláře potvrdili, že právě navštívená ubytovací a stravovací zařízení v okolí Slezské Harty jsou příkladem toho, co budou svým klientům se zárukou, certifikátem kvality, rádi nabízet. Euroregion Praděd, jak uvedl jeho ředitel Zdeněk Jarmar, podporuje vznik prestižních jesenických produktů se značkami „Dovolená na venkově“, „Dovolená na statku“ a „Zážitky na venkově“.

„Produkty venkovské turistiky jsou ve spojení s nejčistším vzduchem v České republice i ve střední Evropě největším lákadlem naší primární cílové skupiny - vícegenerační rodiny s dětmi. Dnešní studijní cesta na Bruntálsko potvrdila, že nabídka atraktivit a kvalitních služeb pro turisty se stále rozšiřuje a návštěvníci Jeseníků se tak mají v roce 2018 na co těšit,“ potvrzuje Michal Blaško, výkonný manažer destinačního managementu Euroregionu Praděd.

Tiskovou zprávu připravila: Moravská tisková agentura, 14. listopadu 2017.