V Jeseníkách se daří rozvíjet venkovskou turistiku a agroturistiku

V Jeseníkách se daří rozvíjet venkovskou turistiku a agroturistiku

31.10.2017 | Aktuality
Zaznamenala jsem nedávnou studijní cestu Ing. Zdenky Noskové, předsedkyně Svazu venkovské turistiky a agroturistiky. Zastupuje organizaci, která zavádí do praxe standardy kvality ubytování na venkově a certifikuje je. Když jich návštěvník Jeseníků využije, může mít jistotu, ž

Zaznamenala jsem nedávnou studijní cestu Ing. Zdenky Noskové, předsedkyně Svazu venkovské turistiky a agroturistiky. Zastupuje organizaci, která zavádí do praxe standardy kvality ubytování na venkově a certifikuje je. Když jich návštěvník Jeseníků využije, může mít jistotu, že dostane ke svému pobytu jen ty nejlepší služby.

Ing. Zdenka Nosková navštívila v průběhu dvou říjnových dnů hned několik našich venkovských ubytovacích zařízení, která buď už mají slušivý certifikát, nebo jim bude v nejbližší době udělen. Euroregion Praděd se postaral o program svého hosta a bylo opravdu z čeho vybírat. V Jesenikách se v poslední době venkovské turistice úspěšně daří. Potvrdil to i dopis Ing. Zdenky Noskové. „Dovolte mi vyjádřit poděkování Euroregionu Praděd za přístup k rozvoji venkovské turistiky a agroturistiky v České republice… Bude mi ctí i nadále s Vaším Euroregionem spolupracovat.“

Uvedená povzbuzující zkušenost potvrzuje, že lidé v Jeseníkách jsou pracovití a nebojí se prosazovat prospěšné novinky na podporu rozvoje cestovního ruchu. O to jde. Aby návštěvníci našich krásných hor byli spokojeni, vraceli se a rádi vzpomínali na svůj odpočinkový a poznávací pobyt.

Další informace najdete v sekci Tiskové zprávy a průběžně na našich stránkách.

Svaz venkovské turistiky a agroturistiky ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství a Euroregionem Praděd vytvoří v Jeseníkách produkty se značkami „Dovolená na venkově“, „Dovolená na statku“ a „Zážitky na venkově“.