Přípravy silničářů na zimu vrcholí

Přípravy silničářů na zimu vrcholí

26.10.2017 | Aktuality
Počasí na Pradědu dovede nemile překvapit zejména s příchodem zimy. To si dobře uvědomují silničáři z cestmistrovské pobočky v Rýmařově, kteří už mají od počátku října v pohotovosti jedno vozidlo s pluhem, aby v případě potřeby mohli vyjet na silniční úsek z H

Počasí na Pradědu dovede nemile překvapit zejména s příchodem zimy. To si dobře uvědomují silničáři z cestmistrovské pobočky v Rýmařově, kteří už mají od počátku října v pohotovosti jedno vozidlo s pluhem, aby v případě potřeby mohli vyjet na silniční úsek z Hvězdy na Ovčárnu. Vrcholky nejvyšší hory Jeseníků sníh zpravidla pokryje v daném regionu jako první. V minulých dnech na Pradědu už sice sněžilo, dosud však uklízecí technika vyjíždět nemusela.

„Do 30. října ještě zkalibrujeme všechny sypače, aby dávkovaly podle normy.  Zimní údržbu na Bruntálsku, Rýmařovsku, Krnovsku a Jindřichovsku jsme rozdělili do dvaadvaceti okruhů,“ sdělil Jaroslav Kala, vedoucí bruntálského střediska Správy silnic Moravskoslezského kraje. „Staráme se o 697 km silniční sítě druhé a třetí třídy. Solíme 295 km, drtí sypeme 280 km a pluhujeme pouze 43 km. U silnic druhé třídy máme na úklid sněhu maximálně šest hodin, u třetí třídy je lhůta jednou tak delší. Pouhé tři hodiny však tvoří časový limit u silnic první třídy, které má od letošní zimy na starost soukromá firma."