JESENÍKY originální produkt® - prestižní značka kvality

JESENÍKY originální produkt® - prestižní značka kvality

04.09.2017 | Aktuality
„K Jeseníkům mám osobně specifický vztah. JESENÍKY originální produkt®  byla první značka, kterou jsem samostatně zaváděla po svém příchodu do Asociace regionálních značek v roce 2010. Navíc je to horský region, což je krajina, k níž mám prostě blíž než k širým

„K Jeseníkům mám osobně specifický vztah. JESENÍKY originální produkt®  byla první značka, kterou jsem samostatně zaváděla po svém příchodu do Asociace regionálních značek v roce 2010. Navíc je to horský region, což je krajina, k níž mám prostě blíž než k širým rovinám. A pokud jde o „charakter“ výrobků, pozoruji rozdíl, i když je ošidné zevšeobecňovat, protože v každém regionu potkávám jen maličký vzorek všech tamních obyvatel…“ odpověděla PhDr. Kateřina Čadilová, národní koordinátorka Asociace regionálních značek v Praze, na otázku, zda se regionální produkty Jesenicka vyznačují svou nezaměnitelností danou horským prostředím, tradičním řemeslem lidí žijících a tvořících pod horou Praděd?

Za poslední léta doputovalo do Jeseníků více než sto certifikátů dosvědčujících mimořádnou kvalitu místních produktů z manufaktur našich uznávaných výrobců a jedinečných řemeslníků, poskytovatelů služeb. Jde především o řemeslné a rukodělné výtvory, místní potraviny, zemědělské produkty a přírodní výrobky. Značka JESENÍKY originální produkt® zaručuje původ výrobku, řemeslnou tradici a šetrnost k životnímu prostředí. Jejím symbolem se stal fialový kvítek jesenického zvonku.

„Mezi jesenickými výrobci byla vždy převaha produktů s velkou dávkou originality, fantazie, někdy i odvahy. Jak mezi řemeslnými, či spíše umělecko-řemeslnými výrobky, tak i mezi producenty excelentních potravin…“ dodává Kateřina Čadilová.

Pokud se chcete více dozvědět o prestižní značce JESENÍKY originální produkt®,   odkazuji na sekci Tiskových zpráv.