Nová naučná stezka vede k rozhledně Na skalce

Nová naučná stezka vede k rozhledně Na skalce

31.08.2017 | Aktuality
Muzeum Safari v areálu firmy Bellama v Holčovicích o prázdninách navštěvují zejména děti. „Nyní s příchodem září začínají převažovat autobusy přivážející seniory,“ uvedl zootechnik Petr Sedláček. Africké muzeum láká stále více zájemců, kteří poznávají bl?

Muzeum Safari v areálu firmy Bellama v Holčovicích o prázdninách navštěvují zejména děti. „Nyní s příchodem září začínají převažovat autobusy přivážející seniory,“ uvedl zootechnik Petr Sedláček. Africké muzeum láká stále více zájemců, kteří poznávají blíže jesenickou krajinu a chtějí se zároveň seznámit s exotickými zvířaty z Afriky. Jsou sice vycpaná, avšak v původní velikosti, vypadají jako živá a u návštěvníků  vzbuzují velký respekt.

Turisté, kteří zavítají do osady Jelení v Holčovicích, se mohou nyní těšit na jednu příjemnou novinku. Je jí otevřená nová naučná stezka, která vede úchvatnou zalesněnou krajinou od muzea Safari až k rozhledně Na skalce. Podle informací Petra Sedláčka je to příjemná procházka o délce zhruba půldruha kilometru. Má čtrnáct zastavení s lavičkami a informačními tabulemi o místní přírodě a  zvířatech.

Výlet jesenickou krajinou. Ilustrační foto Stanislava Jugy