Zámek v Jeseníkách

 7 záznamů
Zámek a muzeum Bruntál

Zámek a muzeum Bruntál

Zámek Bruntál je příkladem prolínání renesance s barokem, dnes v něm sídlí sbírky okresního muzea.Město Bruntál vzniklo podle dochovaných pramenů už na počátku 13. století. Jeho původně gotický hrad stál v severozápadním r ... (více)
 Zámek

Zámek

Dnes najdete v zámeckém nádvoří kavárny a hospůdku s venkovním posezením. Nádvoří zámku je volně přístupné.
Zámek Linhartovy

Zámek Linhartovy

  Obec Linhartovy, dnes pouze místní část Města Albrechtic v okrese Bruntál v kraji Moravskoslezském, se rozkládá při pravém břehu řeky Opavice, vzdálena vzdušnou čarou asi 7 km severozápadně od Krnova. Linhartovy jsou doslova pohraniční osadou, ... (více)
Zámek Slezské Rudoltice

Zámek Slezské Rudoltice

Zámek je otevřen veřejnosti. Probíhají zde komentované prohlídky dlouhé cca 45 minut. Pravidelně se zde konají různé vernisáže převážně místních umělců, ale také jiné kulturní a společenské akce – koncerty, jarmarky atd. ... (více)
Zámek Hošťálkovy

Zámek Hošťálkovy

Zámek je v soukromém vlastnictví. V zámku se nachází kaple Nejsvětější Trojice, ve které se zachovalo vybavení z 18. století s původními oltáři, obrazy a barokními varhanami. Konají se zde také akce pro veřejnost – jarmarky, ki ... (více)
Zámek Dívčí Hrad

Zámek Dívčí Hrad

Zámek vlastní české občanské sdružení s názvem HIGHLANDER HERITAG. Veřejnosti byl přístupný 14. a 15. září 2019, kdy zde nový majitel uspořádal víkendové prohlídky, kde veřejnost mohl seznámit s jeho záměrem Otevírací doba: duben – říjen s ... (více)
Zámek Jindřichov

Zámek Jindřichov

Pro veřejnost je otevřen za příznivého počasí zámecký park, kde se konají v průběhu roku akce – Velikonoční a Vánoční jarmark, Dětský den, hudební festival Pod křídly kohouta a další. Zámecký park lze navštívit od če ... (více)
 7 záznamů