Ranná, Morgenland
Start výletu

Informace o trase:

Čas: 134 minut
Délka: 8.00 km
Obtížnost: lehká
Hodnota zážitku:
Krajina:
Stoupání: 43 metrů
Klesání: 252 metrů
Nejnižší bod: 642 m.n.m.
Nejvyšší bod: 888 m.n.m.

Ranná, Morgenland

Znáte Rannou? Pojďte navštívit toto magické místo ......stačí se vydat po červené turistické značce z Hvězdy, okolo Kopřivového vrchu až k majestátnému jasanu, zvaným "Vévoda z Morgenlandu" - roste na místě zaniklé osady Morgenland (Ranná), kde sloužil jako ukazatel směru i mezník, označující hranice pozemků. Silný strom přežil úder blesku, který ho připravil o několik větví, i napadení dřevokazným hmyzem. Za návštěvu stojí také nádherně rozkvetlá louka s výskytem zvláště chráněných druhů rostlin - jedná se o přírodní rezervaci tak NETRHAT A NEVSTUPOVAT!!! Po červené značce se dostanente až do Malé Morávky kde se můžete občerstvit.

Mapa trasy

 Parametry
0%
Hostinec u Parku

Hostinec u Parku

Tradiční hospoda s netradičními zážitky. Hospoda na cyklotrase, možnost zastavení a občerstvení.  Hospoda, kde se konají koncerty, akce pro děti....zábava, hudba, tanec.
Cafee 113

Cafee 113

Rodinná kavárna založená na zdejší historii a produktech. Součástí kavárny je venkovní terasa a dětské hřiště.
Pivovar Morous

Pivovar Morous

Vaříme spodně kvašená piva, tradiční české ležáky plzeňského typu 11 a 12%, a polotmavé silné pivo 13%. Vaření probíhá tradiční dekokční metodou z moravských humnových sladů a českých a moravských chmelů. Mladinu zakvas ... (více)
Permoník

Permoník

Havířské speciality v prostředí příjemné koliby Chystáte se na výlet do Jeseníků a rádi byste si pochutnali na nějaké místní specialitě? Vydejte se do Sobotína a navštivte Motorest Permoník, který najdete na hlavním tahu mez ... (více)
Počet míst: 80
Zámecký vinný sklep

Zámecký vinný sklep

Pro speciální příležitosti k setkání Připravte pro své hosty příjemné setkání s autentickou atmosférou vinného sklípku. Zarezervujte si Zámecký vinný sklep, kde si kromě vynikajících vín můžete dopřát také malé občerstvení.    V zámeckém s ... (více)
Počet míst: 16
Pivovar Albert

Pivovar Albert

Pro společenské akce i rodinnou dovolenou Hledáte místo pro nevšední rozlučku se svobodou, rodinnou oslavu nebo firemní teambuilding? A co takhle si pronajmout zámecký rodinný pivovar a parádně se s ostatními pobavit? Kromě pivnice, ... (více)