Uhlířský vrch
Záznam není přeložen
Záznam není přeložen
Start výletu
Bruntál, Okres Bruntál, Moravskoslezský kraj, Česko

Informace o trase:

Čas: 45 minut
Délka: 2.40 km
Obtížnost: lehká
Hodnota zážitku:
Krajina:
Stoupání: 78 metrů
Klesání: 68 metrů
Nejnižší bod: 594 m.n.m.
Nejvyšší bod: 672 m.n.m.

Uhlířský vrch

Uhlířský vrch je jednou z nejmladších vyhaslých sopek v ČR.  Na Uhlířský vrch vede neobyčejná křížová cesta. Kamenné podstavce z různých druhů hornin a dřevin, které se těží a rostou v Jeseníkách. Na vrcholu stojí poutní kostel Panny Marie Pomocné, postavený v 18. století na místě, kde stála dřevěná kaple. Na jižním svahu se také nachází opuštěný lom na těžbu tufů, který byl roku 1966 prohlášen za přírodní památku. Cesta tam i zpět je 2,4 Km dlouhá a je tak vhodná i pro méně zdatné turisty a rodiny s dětmi.

Mapa trasy

 Parametry
0%
Kavárna Piazza

Kavárna Piazza

Moderní kavárna s atraktivní polohou přímo na Bruntálském náměstí nabízí výjimečné prostředí spolu s příjemným posezením a ochotným personálem.
Vzdálenost: 2.51 km
ArtCafé

ArtCafé

Stylová kavárna ArtCafé nabízí široký výběr káv značky L'Antico, čaje MLESNA, horké čokolády, nealko i alko nápoje, ledové čaje, stáčené víno a výběr z několika druhů zákusků.
Vzdálenost: 2.79 km
Restaurace - bar Kopřivná

Restaurace - bar Kopřivná

Restaurace je naše chlouba. Krásné prostředí, ochotná obsluha a vždycky výborné jídlo, to je Kopřivná.  Bar Kopřivná je součástí naší stylové restaurace a získá si Vás nejen širokou nabídkou, ale také svým stylovým designem a výhl ... (více)
Vzdálenost: 11.69 km
Restaurace Hotel Slunce a pivovar Morous

Restaurace Hotel Slunce a pivovar Morous

Restaurace Hotelu Slunce Rýmařov má celkovou kapacitu 100 míst a v případě příznivého počasí můžete využít další příjemné posezení pro 25 osob na letní terase a 25 míst na terase s grilem. Ubytovaní hosté mohou využít s ... (více)
Vzdálenost: 12.67 km
Pivovar Morous

Pivovar Morous

Vaříme spodně kvašená piva, tradiční české ležáky plzeňského typu 11 a 12%, a polotmavé silné pivo 13%. Vaření probíhá tradiční dekokční metodou z moravských humnových sladů a českých a moravských chmelů. Mladinu zakvas ... (více)
Vzdálenost: 12.67 km
NC CAFÉ

NC CAFÉ

Stylová kavárna s příjemným prostředím a různorodým výběrem míchaných nápojů, kávy a zákusků.
Vzdálenost: 12.78 km