VELKÝ BRUNTÁLSKÝ OKRUH
Start výletu
Fügnerova 104/2 Bruntál, Okres Bruntál, Moravskoslezský kraj, Česko

Informace o trase:

Čas: 289 minut
Délka: 62.50 km
Obtížnost: středně těžká
Hodnota zážitku:
Krajina:
Stoupání: 1080 metrů
Klesání: 1080 metrů
Nejnižší bod: 495 m.n.m.
Nejvyšší bod: 778 m.n.m.

VELKÝ BRUNTÁLSKÝ OKRUH

Trasa cesty

 

Velký Bruntálský okruh: Bruntál – Moravskoslezský Kočov – Valšov – Nová Pláň – Volárna – Roudno – Bílčice – Leskovec nad Moravicí – Razová – Mezina – Bruntál (68,3 km). Možnost využít přívozu ROUZA z Roudna do Razové a zkrátit okruh.

Atraktivity na traseZámek Bruntálexpozice historický Mlýnský náhon Bruntál (nutno objednat prohlídku předem), Poutní místo Uhlířský vrch s unikátní křížovou cestoumalebný přístav Nová pláňrozhledna Velký roudnýpřístav Roudno (přívoz ROUZA)jachting Roudno (Yachtsport), hráz Slezská Hartapřístav Leskovec nad Moravicí (elektroloď pro 45 osob, Santa Maria pro 12 osob, přívoz ROUZA), naučná stezka genofondu jesenických ovocných stromů a křovinLávový proud u MezinyVenušina sopka.

Informační servisIC Bruntál

Půjčení elektrokolIC Bruntál.

Nabíjecí místaIC BruntálRestaurace U jelena Nová PláňHájenka Na VolárněPohostinství Vulkán RoudnoCentrum Slezská Harta Razová.

Občerstvovací místaPivovar Hasič BruntálRestaurace U jelena Nová PláňHájenka Na Volárně,Pohostinství Vulkán RoudnoCentrum Slezská Harta Razová.

 Parametry
0%
Kavárna Piazza

Kavárna Piazza

Moderní kavárna s atraktivní polohou přímo na Bruntálském náměstí nabízí výjimečné prostředí spolu s příjemným posezením a ochotným personálem.
Vzdálenost: 134 m
ArtCafé

ArtCafé

Stylová kavárna ArtCafé nabízí široký výběr káv značky L'Antico, čaje MLESNA, horké čokolády, nealko i alko nápoje, ledové čaje, stáčené víno a výběr z několika druhů zákusků.
Vzdálenost: 306 m
Restaurace - bar Kopřivná

Restaurace - bar Kopřivná

Restaurace je naše chlouba. Krásné prostředí, ochotná obsluha a vždycky výborné jídlo, to je Kopřivná.  Bar Kopřivná je součástí naší stylové restaurace a získá si Vás nejen širokou nabídkou, ale také svým stylovým designem a výhl ... (více)
Vzdálenost: 12.30 km
Restaurace Letní lázně Karlova Studánka

Restaurace Letní lázně Karlova Studánka

Uprostřed krásné jesenické přírody leží malebné lázně Karlova Studánka, které vynikají nejen svým klimatem, ale také dobrou restaurací Letní lázně.V restauraci Letní lázně ochutnejte pečeného lososa se smetanovým špenátem, ... (více)
Vzdálenost: 14.61 km
Restaurace Hotel Slunce a pivovar Morous

Restaurace Hotel Slunce a pivovar Morous

Restaurace Hotelu Slunce Rýmařov má celkovou kapacitu 100 míst a v případě příznivého počasí můžete využít další příjemné posezení pro 25 osob na letní terase a 25 míst na terase s grilem. Ubytovaní hosté mohou využít s ... (více)
Vzdálenost: 14.93 km
Pivovar Morous

Pivovar Morous

Vaříme spodně kvašená piva, tradiční české ležáky plzeňského typu 11 a 12%, a polotmavé silné pivo 13%. Vaření probíhá tradiční dekokční metodou z moravských humnových sladů a českých a moravských chmelů. Mladinu zakvas ... (více)
Vzdálenost: 14.93 km