Vřesová studánka, Vozka a okolí
Start výletu

Informace o trase:

Čas: 295 minut
Délka: 14.50 km
Obtížnost: středně těžká
Hodnota zážitku:
Krajina:
Stoupání: 592 metrů
Klesání: 564 metrů
Nejnižší bod: 1004 m.n.m.
Nejvyšší bod: 1369 m.n.m.

Vřesová studánka, Vozka a okolí

Tentokrát navštívíme Vozku...start výletu je na Červenohorském sedle...je to sedlo v pohoří Hrubý Jeseník, které se nachází na historické moravsko-slezské hranici...... Odtud vyrazíme po červené turistické značce vzhůru do kopečků, po cestě nás čeká krásná dřevěná kaple...památník obětem hor, pokračujeme dál po červená až k Vřesové studánce...ležící va výšce 1290m n.m....Studánka je spojena s pověstí o zázračné léčivé vodě. Podle ní postřelil před dávnými lety zdejší lesník jelena, ten však doskákal až k horské Vřesové studánce a zázračnou vodou ze studánky si rány rychle vyléčil. Lesník, který to viděl, sám trpěl očním neduhem, účinnost pramene odzkoušel na sobě a brzy se mu zrak vrátil v plné síle. Z vděčnosti a na připomínku tohoto zázraku pak pověsil ke studánce svatý obrázek Panny Marie sedmibolestné, která se mu údajně na tomto místě zjevila. Zvěst o prameni se rychle roznesla a k místu začali zanedlouho přicházet lidé z širého okolí pro zázračnou vodu. Postupně u studánky vzniklo malé poutní místo. ...cesta pokračuje dále, až do sedla pod Vřesovkou, zde se cesty dělí a my pokračujeme po zelené značce na vrchol Vozky...s nadmořskou výškou 1377 m n. m. jde o osmý nejvyšší vrchol Hrubého Jeseníku a druhý nejvyšší v Keprnické hornatině.....a pokračujeme dále po žluté turistické značce.....tady pozor nacházíte se v Národní přírodní rezervaci a vstup je možný pouze po značené cestě!!!..... Po žluté půjdeme k rozcestníku Trojmezí a další cesta povede po červené značce zpátky do místa startu..... Po cestě si nezapomeňte užívat nádherné přírody a zpěvu ptáků.
 
 Parametry
0%
Hostinec u Parku

Hostinec u Parku

Tradiční hospoda s netradičními zážitky. Hospoda na cyklotrase, možnost zastavení a občerstvení.  Hospoda, kde se konají koncerty, akce pro děti....zábava, hudba, tanec.
Cafee 113

Cafee 113

Rodinná kavárna založená na zdejší historii a produktech. Součástí kavárny je venkovní terasa a dětské hřiště.
Pivovar Morous

Pivovar Morous

Vaříme spodně kvašená piva, tradiční české ležáky plzeňského typu 11 a 12%, a polotmavé silné pivo 13%. Vaření probíhá tradiční dekokční metodou z moravských humnových sladů a českých a moravských chmelů. Mladinu zakvas ... (více)
Permoník

Permoník

Havířské speciality v prostředí příjemné koliby Chystáte se na výlet do Jeseníků a rádi byste si pochutnali na nějaké místní specialitě? Vydejte se do Sobotína a navštivte Motorest Permoník, který najdete na hlavním tahu mez ... (více)
Počet míst: 80
Zámecký vinný sklep

Zámecký vinný sklep

Pro speciální příležitosti k setkání Připravte pro své hosty příjemné setkání s autentickou atmosférou vinného sklípku. Zarezervujte si Zámecký vinný sklep, kde si kromě vynikajících vín můžete dopřát také malé občerstvení.    V zámeckém s ... (více)
Počet míst: 16
Pivovar Albert

Pivovar Albert

Pro společenské akce i rodinnou dovolenou Hledáte místo pro nevšední rozlučku se svobodou, rodinnou oslavu nebo firemní teambuilding? A co takhle si pronajmout zámecký rodinný pivovar a parádně se s ostatními pobavit? Kromě pivnice, ... (více)