Pestrá nabídka výstav v muzeích a galeriích

Pestrá nabídka výstav v muzeích a galeriích

07.02.2023 | Ostatní
Přijďte se seznámit s tvorbou a druhy knižních vazeb na výtvarnou dílnu Knižní vazba v sobotu 11. února 2023 do Vlastivědného muzea Jesenicka v Jeseníku. Výtvarná dílna, která začíná v 10 hodin, je vhodná pro děti a mládež od 12 do 17 let, odpoledne je od 14 hodin určena pro dospělé. Rezervace nutná předem na telefonním čísle 725 073 539. Součástí akce je volná prohlídka výstavy Příběh knih a knihoven na Jesenicku, která představuje historii knihovnictví a nejvýznamnější literární díla vzniklá na Jesenicku. Uvidíte zde práce s digitalizovanými texty od přípravy až po samotný výstup zpřístupněný prostřednictvím webového rozhraní. Práci s digitalizovanými tisky včetně vstupů do dalších databází si budete moci vyzkoušet až do 16. dubna 2023.

Ve Flemmichově vile v Krnově uvidíte výstavu s názvem Hans Kudlich – osvoboditel sedláků, která připomíná 200. výročí narození rodáka z nedalekého Úvalna. Hans Kudlich, lékař a rakouský politik německé národnosti ze Slezska, během revolučního roku 1848 podal v rakouském Říšském sněmu návrh na zrušení poddanství. Po porážce revoluce žil ve švýcarském a americkém exilu.  Putovní výstava, kterou připravilo muzeum v Chomutově, bude v Krnově hostit do 26. března 2023.

Galerie Octopus a Galerie Pranýř v Rýmařově připravila retrospektivní výstavu rýmařovského fotografa a pedagoga Bohumila Švédy s názvem Fotograf lyrický a dokumentující. K výstavě k autorovým 85. narozeninám vyšel rovněž katalog. Výstava potrvá do 26. února 2023.

 

Fotografie
Obrázek bez názvu