Kostel v Jeseníkách

 6 záznamů
Farní kostel Nanebevzetí Panny Marie

Farní kostel Nanebevzetí Panny Marie

Impozantní chrám se tyčí nad historickým jádrem města. Barokní podobu získal po přestavbě vynucené požárem, který budovu zachvátil v roce 1699. V sousedství kostela se nacházejí zbytky starého hřbitova, na kterém lze spatřit n ... (více)
Kostel sv. Benedikta

Kostel sv. Benedikta

Unikátní soubor restaurovaných nástěnných maleb v kostele sv. Benedikta v Krnově – Kostelci nemá v českém Slezsku obdoby. Dokončit celkovou obnovu kostela a zpřístupnit restaurované interiéry se podařilo v roce 2012 díky dotaci pos ... (více)
Kostel sv. Martina

Kostel sv. Martina

V roce 2014 prošlo rekonstrukcí schodiště do Městské věže. Díky této rekonstrukci je věž kostela zpřístupněna veřejnosti. Prohlídky probíhají květen-říjen. Otevírací doba: 1. 5. - 31. 10. 2022 sobota, neděle – 13:00- ... (více)
Poutní kostel Panny Marie Sedmibolestné

Poutní kostel Panny Marie Sedmibolestné

Vrch Cvilín s poutním kostelem a rozhlednou je viditelnou dominantou města Krnova. Kostel vidíte, když přijíždíte do Krnova ze směru od Opavy i od Města Albrechtic. Konají se zde několikrát do roka církevní poutě. Otevírací doba ... (více)
Kostel sv. Ducha se špitálem

Kostel sv. Ducha se špitálem

Dnes slouží tato opravená stavba jako koncertní síň s krásnými varhanami, vyrobenými v Krnově. Budova je po rekonstrukci gotického kostela a barokního špitálu opravdovou pýchou Krnova. Prostory koncertní síně jsou využívány ta ... (více)
Evangelický kostel

Evangelický kostel

V kostele probíhají celoročně bohoslužby a akce pro veřejnost. Pravidelně se zde konají koncerty, hojně navštěvované jsou především benefiční Adventní koncerty. Skupinové prohlídky lze předem objednat v Turistickém informačn ... (více)
 6 záznamů