Muzeum v Jeseníkách

 8 záznamů
Městské muzeum Zlaté Hory

Městské muzeum Zlaté Hory

Návštěvníci muzea v jeho mučírně poznají smutnou historii čarodějnických procesů, které se v 17. století nevyhnuly ani Zlatohorsku. Během těchto událostí zde zemřelo 85 osob.Další expozicí lákající návštěvníky je přede ... (více)
Městské muzeum v Rýmařově

Městské muzeum v Rýmařově

Až v roce 1991 se podařilo obnovit muzeum, chlubící se třeba jedinečným souborem hedvábných brokátů.Městské muzeum v Rýmařově vzniklo podobně jako sbírky v jiných městech regionu na samém počátku 20. století, v době velkéh ... (více)
Městské muzeum Krnov

Městské muzeum Krnov

Podstatná část sbírkového fondu muzea má charakter historických sbírek, menší část je umělecko-historická.Nejrozsáhlejším fondem muzea je numismatická sbírka mincí, bankovek, medailí a řádů. Druhý největší, a badatelsky   ... (více)
Retro muzeum, Úvalno

Retro muzeum, Úvalno

Dnešní děti už neví, s čím si hráli jejich rodiče, babičky nebo dědečkové. Zde mají možnost nahlédnout do historie. Exponáty tvoří nálezy na půdě a ve sklepích. Letošní novinkou jsou herní automaty. Retro muzeum v Úvaln ... (více)
Muzeum vidlí, Lichnov

Muzeum vidlí, Lichnov

Navštivte jedinečné muzeum vidlí, které se nachází v Lichnově. Nosným tématem jsou vidle, vidláctví, vidláci no zkrátka vše, co s vidlemi souvisí. V muzeu se nachází přes 840 exponátů a všechny jsou od dobrovolných dárců. Ex ... (více)
Muzeum kočárků, Město Albrechtice

Muzeum kočárků, Město Albrechtice

V muzeu najdeme 140 kočárků různých typů a velikostí. V kočárcích je uloženo 180 panenek. Muzeum doplňují také ale ostatní hračky jako jsou plyšoví medvídci a dřevěné hračky. Sbírka se samozřejmě stále rozrůstá. Část sb ... (více)
Muzeum praček, Hošťálkovy-Vraclávek

Muzeum praček, Hošťálkovy-Vraclávek

Muzeum historických praček. Unikátní sbírka cca 160 ks pracích mechanismů z let 1850–1950. Jsou zde k vidění pračky nejen z ČR, ale i Rakouska, Německa a Francie. Také zde můžete vidět necky, valchy nebo ždímačky. Otevírací ... (více)
Muzeum bičů

Muzeum bičů

Ve westernovém areálu v Janovicích u Rýmařova si můžete prohlédnout unikátní Muzeum bičů. Uvidíte zde exponáty z celého světa a z nejrůznějších materiálů. Jsou tu biče biče americké, australské, japonské, maďarské, slovenské, české i kozácké. V Jano ... (více)
 8 záznamů